Як чоловікам призовного віку (18-60 років) отримати консульські послуги?
🙇‍♂️

Як чоловікам призовного віку (18-60 років) отримати консульські послуги?

Останні зміни о
Oct 20, 2024 11:57 AM

ВАЖЛИВО: Як тепер відбуватиметься надання консульських послуг чоловікам призовного віку? З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг. Згідно з новим законодавством, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ в електронному вигляді (е-ВОД).

Як чоловікам призовного віку отримати консульські послуги?

З 18 травня чоловіки віком 18-60 років, які перебувають/проживають за кордоном, мають можливість подати заяви на отримання консульських послуг. Згідно з новим законодавством, поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, такі заявники мають також подати свій військово-обліковий документ в електронному вигляді (е-ВОД).

  1. Що таке електронний військово-обліковий документ (е-ВОД)? Це електронний документ, який відображається у застосунку на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника. Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника. Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
  2. Коли можна не подавати електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг? Електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках. По-перше, якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну (т.зв. «білий паспорт»). По-друге, коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства. По-третє, якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник.
  3. Що таке електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста та коли він запрацює? Електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста — один з методів оновлення військово-облікових даних. Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play. Застосунок для військовозобов'язаних з'явився 18 травня, аби в кожного була можливість виконати свій обов'язок та уточнити свої контактні дані. Докладні інструкції щодо роботи мобільного застосунку вже оприлюднюються на ресурсах Міністерства оборони: Facebook, Telegram. В мобільному застосунку для військовозобов'язаних можна уточнити мобільний номер телефону, місце фактичного проживання та адресу електронної пошти, як це визначено законодавством. Детальніші роз’яснення містяться у дописах Міністерства оборони у Facebook та відеоінструкції на YouTube. З 18 червня у застосунку з'явилася можливість після уточнення своїх даних сформувати витяг з реєстру Оберіг з особистими персональними та службовими даними, які зберігаються в реєстрі (електронний військово-обліковий документ, е-ВОД). З усіх питань щодо роботи застосунку можна звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України. Додаткова інформація опублікована у день запуску сервісу. Усе про Резерв+ та відповіді на дотичні запитання від Міноборони Резерв+ (мобільний застосунок реєстру Оберіг)

https://edmonton.mfa.gov.ua/news/rozyasnennya-shchodo-prijomu-zayav-na-otrimannya-konsulskih-poslug-dlya-cholovikiv-vikom-18-60-rokiv

Паперовий чи електронний військово-обліковий документ для отримання консульських послуг можна не подавати у трьох випадках:

  • якщо йдеться про оформлення посвідчення особи на повернення в Україну («білий паспорт»);
  • коли консульська дія вчиняється в інтересах дитини, другий з батьків якої є іноземцем або особою без громадянства;
  • якщо за консульською послугою звертається арештований або позбавлений волі заявник. https://biz.ligazakon.net/news/227832_vdnovleno-nadannya-konculskikh-poslug-cholovkam-prizovnogo-vku-rozyasnennya-mzs